Як визначити, скільки купити мотків колючого дроту
При рекомендованій розтяжці 13 м на 1 погонний метр периметра ляже 5,8 витків дротяного загородження. Приклад: 1800 м – довжина периметра. 1800 м / 13 м = 138,5 округлямо до цілого. Отримуємо 139 мотків.
Можна заощадити та купитиколючий дріт з максимальною розтяжкою на 18 м. При такій установці на 1 погонний метр периметра ляже 4,2 витка.
Приклад: 1800 м – довжина периметра. 1800 м / 18 м. Отримуємо 100 мотків. Але треба враховувати, що при сильній розтяжці, дріт колючий важче монтувати і зростає ризик отримати травми.
Колючий дріт спіральний в масштабі
Купівля та доставка
Форма оплати: безготівковий переказ, оплата у банку за рахунком.
Способи оплати: передоплата 100% (ціна з ПДВ), оплата за фактом завантаження (транспорт стоїть у нас на території, доки ми не побачимо гроші).
Доставка: самовивіз, доставка нашим транспортом по Запоріжжю та області, доставка кур’єрськими службами, доставка найнятим транспортом у зборі з іншою продукцією.
Як не бути обдуреним, купуючи спіральний колючий дріт
Кількість витків. Якщо вам не кажуть, скільки витків у мотку і скільки важить моток, це означає, що ви потрапили на неграмотного перекупника.
Ø дроту. Не плутайте діаметр Армованої Колючої Стрічки (АКЛ) та дроту. Діаметр АКЛ – це дріт Ø 2,5 мм + товщина стрічки з обох боків (0,5 мм + 0,5 мм). Якщо дріт має Ø 2,5 мм, то загальний діаметр АКЛ буде 3,5 мм.
Якість сердечника. Дріт обов’язково повинен бути високовуглецевим з межею міцності від 1700 МПа. Інакше колючий дріт не виконуватиме свою функцію – його легко можна буде перекусити плоскогубцями і він складатиметься під своєю вагою. Не соромтесь попросити постачальника показати висновок або протокол випробувань. Межа міцності – це один з основних показників якості.
Цинкове покриття. Не звертайте увагу на маркетингові слогани “супер захист”, “подвійне цинкуваня”, та інші. Керуйтеся цифрами! Цинк наноситься двома способами: гарячий (понад 90 г/м2) та електролітичний (15-30 г/м2). При електролітичному оцинкуванні виріб почне іржавіти вже на 1-й рік експлуатації. Ми постачаємо колючий дріт тільки з гарячим оцинкуванням. У такому разі ми вказуємо мінімальне значення 90 г/м2, але за фактом, напливи цинку можуть досягати 100-120 г/м2. Обов’зково уточнюйте у постачальника, яке покриття має колючий дріт.
Як порівняти ціну на колючий дріт з іншим постачальником
Знаючи, яка ціна за комплект та кількість витків, можна дізнатися ціну за виток. У виробників різна кількість витків і установча довжина – не показник! Порівнювати потрібно лише ціну за 1 виток при однаковому діаметрі сердечника.
Знаючи вагу мотка та ціну. Можна визначити ціну за 1 кг загородження. Це теж досить точний показник.
Ціна за погонний метр колючого дроту є суто довідковою інформацією, тому що колючий дріт спіральний, як гармошку, можна занадто розтягнути до деформації або недотягнути. Оптимальна розтяжка, коли між сусідніми скобами відстань близько 35 см.
Якщо вам дали ціну з доставкою, дізнайтеся окремо ціну доставки у різних транспортних компаній. Тому що, таким чином, величезну ціну колючого загородження виробник намагається замаскувати доставкою.
Єгоза у Вікіпедії:
Єгоза – гора на Уралі. Єгоза – річка в Челябінській області. Егоза – тип колючого дроту. Єгоза – неспокійна, гіперактивна людина (дитина).
В Україні на тендерних майданчиках оголошують про закупівлю єгози, маючи на увазі, що це не конкретний товар, а тип загороджень. Гугл-перекладач перекладає слово єгоза з української на російську як “егоза”. А тендерні закупівлі “бар’єрний рубіж типу “Єгоза” чи еквівалент” як “бар’єрний рубіж типу “Єгоза” або еквівалент”
https://zakupki.prom.ua/ru/gov/tenders/UA-2019-10-11-000953-b
Бар’єрний рубіж типу “Єгоза” – Бар’єрний рубіж типу “Єгоза”
https://zakupki.prom.ua/ru/gov/tenders/UA-2020-05-19-002068-c
Колючий дріт типу “Єгоза” з кріпленнями (кронштейнами) – Колючий дріт типу “Єгоза” з кріпленнями (кронштейнами)
https://zakupki.prom.ua/ru/gov/tenders/UA-2017-12-18-001115-c
Дротяне загородження типу “Єгоза” – Дротяна загородження типу “Єгоза”
https://zakupki.prom.ua/ru/gov/tenders/UA-2018-06-05-001644-a
Чим відрізняється колючий дріт від сучасних загороджень
Колючий дріт:
Тільки коле та дряпає.
Покриття цинкове 80 г/м2.
Зусилля на розрив дроту 300-500 МПа.
Щоб створити колюче загородження, необхідно натягнути 5-6 рядів колючого дроту.